حفظ حریم شخصی

شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌ها و خدمات clcar
ماده 1 – تعاریف و اصطلاحات
اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر می‌باشد:
1. 1. 
1. 2. خدمات clcar: خدماتی نرم‌افزاری که توسط فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar به منظور خدمات آنلاین ارائه می‌شود.
1. 3. کاربر: شخص حقیقی یا حقوقی که که از طریق اینترنت با استفاده از وب سایت clcar از خدمات clcar بهره‌مند می‌شود.
1. 4. مجری: افرادی که جهت شستشوی خودرو به محل اعزام می‌شوند.
1. 5. حساب کاربری: حسابی است که افراد برای استفاده از خدمات clcar در وب سایت clcar ایجاد کرده‌اند.
1. 6. اعتبار: مبلغی است که کاربران در حساب کاربری خود به منظور استفاده از خدمات clcar دارند.
1. 7. اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران و مجری در اختیار clcar قرار داده می‌شود اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد می‌شود و همچنین اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجه‌ی استفاده از خدمات clcar در اختیار فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar قرار داده می‌شود؛ مانند شماره‌ی تلفن همراه، موقعیت مکانی، نوع خودرو.
ماده 2 – حساب کاربری
2. 1. کاربر با ثبت نام در clcar می‌پذیرد که قوانین و مقررات clcar را به صورت کامل مطالعه کرده و پذیرفته است. این قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند، استفاده‌ی مستمر کاربران از clcar به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.
2. 2. برای استفاده از clcar لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در clcar بسازد. تنها افرادی که بیش از 18 سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در clcar کنند. برای استفاده از clcar کاربر باید نام، نام خانوادگی و شماره تلفن همراه خود را در وب سایت clcar ثبت کند.
2. 3. کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به روز در خدمات clcar وارد کند.
2. 4. هر کاربر می‌تواند تنها یک حساب کاربری در clcar داشته باشد.
2. 5. کاربران متعهد می‌گردند که صرفاً با شماره همراه متعلق به خود نسبت به ثبت نام در  clcar اقدام نمایند. در غیر اینصورت در برابر شخص ذینفع صاحب شماره همراه تماماً مسئول بوده و فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نمود.
2. 6. مسئولیت همه‌ی فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری کاربر در clcar یا سایر خدمات مربوط به clcar انجام می‌شود به عهده‌ی کاربر است.
2. 7. مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری به عهده‌ی کاربر است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar اطلاع دهد. بدیهی است تا زمانی که اطلاع رسانی به فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar انجام نشده است مسئولیت همه‌ی فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود بر عهده‌ی کاربر خواهد بود.
2. 8. کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به فرد دیگری منتقل کند.
2. 9. در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از خدمات، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار فروشگاه قرار ندهد، فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar  می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه خدمات به کاربر خودداری کند.
2. 10. ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید و تشخیص فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar، از کاربران درخواست اطلاعات تکمیلی، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود گردد. در این صورت کاربر مورد درخواست، متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام و درخواست شده از سوی فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar خواهد بود. در غیر اینصورت  clcar می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.
ماده 3- استفاده از clcar
3. 1. با استفاده از خدمات clcar کاربر می پذیرد که از clcar برای انجام هیچ فعالیت غیر قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا مخالف عرف جامعه استفاده نکند. کاربر حق ندارد اشیا غیر مجاز که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست در خودرو خود همراه داشته باشد.
3. 2. کاربر متعهد می شود هیچ گاه از خدمات clcar به صورتی که به clcar صدمه ای وارد کند استفاده نکند.
3. 3. کاربر می پذیرد که clcar ممکن است از ارسال sms (پیامک) به عنوان راه ارتباطی فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar با وی استفاده کند. کاربر می تواند درخواست کند که هین پیام ها قطع شود اما می پذیرد که با انصراف از دریافت این پیام ها ممکن است در استفاده از خدمات با مشکل مواجه شود.
3. 4. clcar ممکن است کدهایی به منظور هدیه یا تخفیف به کاربر ارائه کند که با وارد کردن این کدها در وب سایت، یا درصدی از هزینه شستشو کاسته یا درصدی از هزینه کارواش پس از آن به کاربر برگردانده ‌شود و یا مبلغ مشخصی به clcar کارت اضافه می‌شود.
3. 5. کاربر می‌پذیرد که اجازۀ انتقال یا فروش کد ها را به افراد دیگر ندارد. همچنین کاربر مجاز نیست این کدها را به صورت عمومی منتشر کند (حتی اگر clcar در فضاهای عمومی این کد ها را منتشر کرده باشد) مگر اینکه clcar رسماَ این اجازه را به آنها داده باشد.
3. 6. کاربر می‌پذیرد اعتباری که در clcarکارت خود دارد مستقل از روش کسب آن (اگر در نتیجه افزایش اعتبار از طریق درگاه بانک باشد یا در نتیجه وارد کردن کدهای تخفیفی که clcar در اختیار آنها قرار می‌دهد یا هر روش دیگری) فقط برای استفاده از خدمات clcar قابل استفاده است و امکان دریافت این وجه را به صورت نقد ندارد.
3. 7. کاربر می‌پذیرد کدهایی که جهت افزایش اعتبار یا کاهش هزینه کارواش به آنها داده می‌شود ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که clcar برای ارائه این کدها هزینه ای از کاربران دریافت نمی‌کند، این حق برای فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار آنها تغییر دهد یا در صورت لزوم آنها را باطل کند. همچنین درصورتی که فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar تشخیص دهد که استفاده از این کد به دلیل خطای فنی یا تخلف صورت گرفته و یا غیر قانونی بوده است می‌تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجۀ استفاده از آنها به حساب کاربر اضافه شده است را باطل یا حذف کند.
3. 8. مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات clcar به عهدۀ کاربر است.
3. 9. کاربر قبل از ارسال درخواست کارواش تمام خودروی خود را چک کرده است و clcar هیچ گونه تعهدی نسبت به وسایل شخصی کاربر در حین شستشو ندارد.
3. 10. کاربر متعهد می‌شود پس از اتمام شستشو از هیچ بخش از اطلاعاتی که در نتیجه استفاده از خدمات clcar، از کاربران یا مجریان کسب کرده است هیچ‌گونه استفاده‌ای نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات کاربران یا مجریان در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوۀ دیگر نیز مغایر با قوانین clcar خواهد بود. همچنین کاربر متعهد می‌شود در طول کارواش خودرو، فقط در شرایط ضروری از اطلاعاتی که از کاربران در خدمات clcar ارائه شده است استفاده کند. استفادۀ کاربر از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
3. 11. با استفاده از خدمات clcar کاربر می‌پذیرد که در حین شستشو، clcar را وسیله‌ای برای تبلیغات و بازاریابی کالاهای شخصی خود قرار ندهد و از هرگونه معرفی و عرضۀ محصولات شخصی و یا محصولات متعلق به دیگران خودداری کند.
3. 12. کاربر می‌پذیرد که clcar کارواش درون شهری نیست بلکه تنها یک خدمات نرم‌افزاری است که ارتباط بین فروشگاه clcar  و کاربران را جهت توافق بر انجام یک شستشوی خودرو فراهم می‌کند. .
3. 13. بهتر است برای امنیت بیشتر کاربر، از ارائه سوییچ خود به مجریان clcar، جهت جابه جا کردن خودرو و اقدامات دیگر پرهیز کند. زیرا clcar هیچ گونه مسئولیتی در مقابل خسارت وارده به خودروی کاربر را پذیرا نمی باشد.
ماده ۴ - هزینه‌ها و پرداخت
4. 1. کاربر می پذیرد امکان استرداد هزینه‌هایی که کاربر به clcar می‌پردازد وجود ندارد.
4. 2. کاربر می‌پذیرد هزینۀ خدمات از طرف clcar مشخص می‌شود و پس از استفاده از آن اعتراضی نسبت به هزینۀ خدمات نمی‌تواند داشته باشد.
4. 3. پرداخت هزینۀ خدمات فقط از طریق روش‌هایی که توسط clcar مشخص می‌شود، می تواند صورت گیرد. این روش‌ها عبارتند از پرداخت اعتباری از داخل برنامۀ موبایل، پرداخت اینترنتی و پرداخت نقدی به مجری.
4. 4. کاربر می‌پذیرد که باید هزینۀ کارواش را مستقل از هر گونه مشکلی که ممکن است در وب سایت کارواش جهت پرداخت آنلاین به وجود بیاید به فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcarپرداخت کند. در صورتی که به دلیل مشکلی در وب سایت clcar یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکۀ تلفن همراه امکان پرداخت از طریق  فراهم نشود کاربر همچنان موظف به پرداخت هزینه کارواش خواهد بود. در این شرایط پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی کاربر با دفتر فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar یا روش‌های دیگر صورت پذیرد. در صورتی که کاربر به هر دلیلی از جمله مشکلات  پرداخت را انجام نداده باشد، فروشگاه حق دارد مبلغ کارواش را از اعتبار کاربر در clcar کسر کند.
ماده 5 – مسئولیت clcar
5. 1. فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar با تمام امکانات خود از جمله مرکز تماس، واحد رسیدگی به شکایات و فرآیند میانجیگری تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه و استفاده از خدمات clcar بین کاربران، و ایجاد صلح و سازش فی مابین آنها می‌کند.
5. 2. فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar با استفاده از نظارت‌های خود و انجام نظرسنجی از کاربران در انتهای خدمت تلاش می‌کند خدمات با کیفیت مطلوب به کاربران ارائه دهد.
5. 3. فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar تلاش خود را جهت فراهم نمودن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری خود توسط دستگاه‌های کاربران محترم می‌کند اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکۀ تلفن‌ همراه و …) نخواهد داد.
5. 4. تمامی اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام ذیصلاح قضایی. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar مکلف به ارائۀ اطلاعات کاربران به مراجع مذکور می‌باشد.
5. 5. چنانچه هر یک از کاربران clcar در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند برابر شرایط فوق می‌توانند شکایت خود را از طریق مرکز تماس و واحد رسیدگی به شکایات clcar مطرح و فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات بعمل خواهد آورد.
5. 6. جهت اطلاع بیشتر کاربران با نحوه و شرایط ارائۀ خدمات clcar ، همۀ اطلاعات مورد نیاز کاربران توسط clcar در نرم‌افزار قرار داده شده است و اشخاص می‌توانند با مراجعه به قسمت مذکور و مطالعۀ آنها کاملا با شرایط ذکر شده و خدمات clcar آشنا شوند. همچنین همکاران ما در مرکز تماس پاسخگوی هر گونه ابهام و سوال کاربران هستند. لازم به توضیح است که ارائه اطلاعات کاربری صرفا از طریق  امکان پذیر است و به منظور حفظ امنیت اطلاعات کاربران و اصل محرمانگی ، ارائه اطلاعات کاربری به خود کاربر و اشخاص ثالث به صورت تلفنی و حضوری مقدور نیست.
5. 7. مسئولیت clcar فقط در فرضی است که کاربر clcar از طریق وب سایت clcar درخواست خدمت ارسال کرده است و مجری نیز این درخواست را پذیرفته است. لذا اگر مجری و کاربر clcar که در  ثبت نام کرده‌اند خارج از  با یکدیگر بر انجام خدمت توافق نمایند هیچ گونه مسئولیتی متوجه فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar نخواهد بود.
ماده 6 - مسئولیت کاربران
6. 1. مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران و مجری که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام کارواش) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربر) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و clcar هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و clcar می‌تواند ضمن غیر فعال کردن متخلف، از طریق مراجع صالح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی clcar بعمل آورد.
6. 2. هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار clcar شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و clcar حق غیر فعال نمودن کاربر و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت.
6. 3. مجری متعهد می‌شود تنها از علایم و اقلام سازمانی استفاده کند که توسط clcar تهیه و در اختیار او گذاشته شده است و مسئولیت استفاده از اقلام و علایمی که سبب ایجاد مشابهت و یا ایجاد اشتباه برای کاربران و یا سایر اشخاص اعم از حقیقی و یا حقوقی کند بر عهدۀ کاربر بوده و در صورت لزوم clcar به قطع خدمات با نامبرده و پیگیری قانونی اقدام خواهد نمود و شخص متخلف مکلف به جبران خسارات وارده به clcar خواهد بود.
6. 4. بعد از درخواست کاربر، مجری ضمن رسیدن به موقع به محل مورد نظر، صرفاً وظیفه شستشوی خودرو به نحو احسن را دارد و در قبال درخواست جدید از سمت کاربر، هیچ گونه مسئولیتی را عهده دار نیست.
6. 5. در صورتی که در حین کار مجری نسبت به نقض تعهدات قانونی از سوی کاربر اطلاع پیدا کند، مجری متعهد بع اعلام گزارش به مرکز تماس فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar و مراجع انتظامی خواهد بود.
ماده 7 - شرایط استفاده کاربران
کاربر نباید مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات اتش زا و سوختی، مواد و وسایل رادیواکتیو و بارهای حجیم مانند بسته های بزرگ به همراه داشته باشد. بعلاوه کاربر متعهد میشود نسبت به خروج اشیاء ارزشمند خود از خودرو مبادرت ورزد در غیر اینصورت فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar مسئولیتی در قبال مفقود شدن آن ندارد.
ماده 8 - موارد فنی
8. 1. کاربر حق ندارد هیچگونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزارهای مجری شامل دیکامپایل(Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیتهای مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.
8. 2. کاربر مجاز نیست با استفاده از روشهای Framing یا Mirroring یا روشهای دیگر نسخۀ دیگری از خدمات clcar را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار clcar یا در روش ارائۀ خدمات clcar تغییر یا اخلالی ایجاد کند.
8. 3. کاربر حق ندارد وب سایت یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کند.
8. 4. کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش خدمات clcar یا خدمات مرتبط با clcar انجام دهد.
ماده 9 - محتوای تولید شده توسط کاربران
clcar ممکن است گاهی به کاربران اجازه دهد که در وب سایت، وب سایت موبایل و یا سایر بخش‌های این خدمات عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت هر مطلب (شامل متن، عکس، فایل صوتی، فایل تصویری و …) که به این شکل در خدمات ثبت شود همچنان متعلق به کاربران خواهد بود اما با ثبت آنها در خدمات مرتبط به clcar کاربران این حق را به clcar میدهند که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند. همچنین clcar مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص  دیگر منتقل کند.
ماده 10 - قطع خدمات
clcar در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر یا مجری میتواند برای فروشگاه اینترنتی و خدماتی clcar یا سایر مجریان و مخاطبان کاربران خطرناک باشد یا مطلوب نباشد حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات clcar را دارد.
ماده 11 - توافق از راه دور
11. 1. کاربر توافق میکند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به clcar ، از طریق سیستم رایانه‌ای clcar بعمل آید و کاربر ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام میکند.
11. 2. مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربر برعهدۀ کاربر بوده و کاربر ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.
11. 3. کاربر می پذیرد هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیامهای صادره از طرف clcar به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب میشود و هر گونه ادعائی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.
11. 4. کاربر با عضویت در خدمات clcar قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سیستم رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام میکند.